لوگو گروه  مهندسین خط سبز  
 
صفحه اصلی
 
درباره ما
 
تماس با ما
 
سوابق کاری
 
گالری تصاویر
 
مباحث آموزشی
 
ثبت نام در دوره
 
بایوس
 
بازیابی داده
 
 
 
 
 
اشتراک گذاری در Face Book  اشتراک گذاری در twitter  اشتراک گذاری در Google Reader  اشتراک گذاری در Digg
بازيابي اطلاعات هارد

باز يابي اطلاعات چيست؟

بازيابي اطلاعات فرايندي است براي برگرداندن اطلاعات از روي ديسک گردانهاوانواع حافظه ها و لوح فشرده و... بعنوان مثال اگر اطلاعات هارد ديسک شما بطور اتفاقي پاک شود ويا فرمت شود ويا ويروس باعث تخرب آنها گردد بطوري که در حالت معمول سيستم عامل قادر به نمايش آنها نباشد.اين اطلاعات بايد طبق فرايند بازيابي از قسمت مربوط به ناحيه ذخيره ديتا استخراج گردد.

بازيابي اطلاعات علاوه بر نرم افزار ها وسخت افزارهاي مخصوص بازيابي به مهارت وتجربه بالا نيازمند است چه بسا افرادي نه تنها قادربه انجام بازيابي اطلاعات نمي شوند حتي  انجام اين کار را براي افراد متخصص هم دچار مشکل مي سازند.لذا درانتخاب مراکز بازيابي اطلاعات به علم و آگاهي کارشناسان آن مجموعه مطلع گرديد.

 
اشتراک گذاری در Face Book  اشتراک گذاری در twitter  اشتراک گذاری در Google Reader  اشتراک گذاری در Digg
نرم افزار بازيابي اطلاعات چگونه کار مي کند؟

 نرم افزار بازيابي اطلاعات چگونه کار مي کند؟

آيا تا به حال به طور تصادفي يک فايل بر روي کامپيوتر خود را پاک کرده ايد، فايل از فلش مموري و يا حتي از کارت حافظه دوربين پاک شده ؟ يا شايد مجموعه موسيقي پاک شده  بعد ازخالي کردن سطل آشغال سيستم عامل .

 خوشبختانه، فايل ها و پوشه هاي از دست رفته اغلب مي تواند با استفاده از بهترين نرم افزار بازيابي اطلاعات بازيابي شوند. اما  نرم افزار بازيابي اطلاعات چگونه  کار مي کند؟

 هنگامي که يک فايل بر روي کامپيوترخود را حذف مي کنيد اولين جايي که آن  مي رود  سطل آشغال  سيستم يا(Recycle bin) است . تخليه سطل آشغال باعث مي شود فايل غير قابل دسترس شود، اما در واقع آن  حذف نمي شود. واقعا چه در پشت صحنه اتفاق مي افتد زماني که شما يک فايل رو  "حذف" مي کنيد. سيستم کامپيوتر مسير دسترسي به فايل رو حذف ميکند. فضايي که فايل اشغال کرده بود آزاد مي شود ولي صفرو يکهايي که فايل را تشکيل مي دهند هنوزبر روي کامپيوتر شما ، پنهان  هستند تا آنها را با يک فايل ديگر رونويسي کنيد. بخش هايي از فايل ممکن است بر روي هارد ديسک تا  سالها باقي بماند، در حالي که بعضي  ممکن است در عرض چند ساعت با اطلاعات جديد جايگزين شوند. شيارهايي که اطلاعات در آنها پاک شده شايد سالها با فايل جديد پر نشوندواين بهترين شانس براي بازيابي است.

 يک راه براي تجسم اين وضعيت يک کتاب را به جاي  فايل حذف شده را در نظر بگيريد. شما تصميم مي گيريد که  اين کتاب را ديگر نمي خواهم و به سطل اشغال منزل خود مي اندازيد، اين يکه حذف معمولي فايل از کامپيوتر است  هنگامي که شما پشيمان شديد کتاب را که هنوز بسيار سالم است  به سادگي با کشيدن آن را از سطل آشغال آسان بدست مي آوريم. اما اگرکتاب به شرکت بازيافت برودو آنها را با امکانات خود (تخليه سطل آشغال)، پاره پاره کردند ودر  پوشش قرار داده و صفحات کتاب را در توده اي از مقاله ديگر به بازيافت بفرستند متن و صفحات کتاب (محتويات فايل خود را) هنوز هم داريد، اما بدون پوشش جلدوشايد يعضي صفحات آن ولي هنوز امکان پيدا کردن آن هست ممکن است يک يا دو صفحه ازکتاب را از دست بدهيد. در مرکز بازيافت مي شود در بين مقاله ها گشت و صفحات کتاب را پيدا کرد و کنار هم چيد اما تا به آن نقطه هنوز امکان گرفتن کتاب وبرکشت به عقب هنوزوجود دارد فقط طول مي کشد .

در مثال ما، نرم افزار بازيابي اطلاعات اساسا کار شما رو در رفتن به مرکز بازيافت و گشتن بين انبوهي از کاغذ براي پيدا کردن صفحات کتاب انجام مي دهد . نرم افزار مي تواند تمام آن را براي شما انجام دهد، و حتي دوباره ملزم به ساختن کتاب شما است. اين فرايند نياز به ابزار خاص و هزينه هاي زمان و پول دارد ، اما در نهايت به ميزان ارزش آن به بازيابي - مانند ، مجله دست نوشته و يا حتي يک آلبوم عکس خانواده و غيره.

بنابراين در حالي که فايل هاي پاک شده غير قابل دسترس و در معرض خطر رونويسي هستند ، شما اغلب مي توانيد آنها را به طور کامل با ابزار بازيابي اطلاعات حرفه اي بازيابي کنيد. نرم افزار بازيابي اطلاعات طراحي شده  براي جستجو کردن درايو و هر گونه اطلاعات قابل بازيابي ، چيدمان آن با هم و ارائه آن در قالب قابل نجات . بهترين برنامه هاي بازيابي اطلاعات برنامه ايست که اين خصوصيات رو داشته باشد. ارائه يک پيش نمايش از فايل هاي پيدا شده، نتايج  جستجو وفيلتر، ترميم آسان فايل و ابزارهاي اضافي .

برنامه هاي بازيابي فايل مي تواند براي احياي فايل هاي از هر نوع يا اندازه، از تصاوير، موسيقي و فيلم و اسناد  مورد استفاده قرار گيرد . نرم افزار بازيابي اطلاعات مي تواند فايلهاي ايميل ، فايل هاي فشرده واجرايي رو بازيابي کند. بهترين نرم افزار بازيابي فايل حتي مي تواند سازمان پوشه و فايل هاي داخل پوشه را حفظ کند، و آن ممکن است قادر به بازيابي پارتيشن کامل و يا درايو باشد.

البته اگر يک فايل پاک  شده رونويسي گردد هيچ نرم افزار بازيابي اطلاعات قادربه ترميم فايل نخواهد بود .

بنابراين اگر شما برخي اطلاعات حساس داريد که  نمي خواهيد کسي بتواند آن را بازيابي کند يا اگر شما نياز به حذف دائمي  آن داريد روشهاي متعددي وجود دارد.

  گروه مهندسي خط سبز  با 20 سال سابقه در زمينه سخت افزار - تعميرات کامپيوتر- تعميرات هارد و بازيابي داده و اطلاعات مفتخر است به اين که  90 در صد  مشتريان از اين مجموعه  رضايت کامل دارند .

براي انجام مشاوره رايگان لطفا  با ما تماس داشته باشيد. رفع مشکل مشتريان براي ما بسيار مهم است .

آدرس ما : تهران -تقاطع خيابان ولي عصر و طالقاني -مجتمع تجاري نور تهران -همکف اول - واحد 6122    

تلفن تماس :88227938-88227936 -021

Email: glcir @yahoo.com

 

 
 
 
 
درباره ما تماس ما گالری تصاویر پی گیری سفارشات آرشیو اخبار