• شناسه کاربری :

    کلمه عبوری :

خدمات فروشگاه خط سبز

صفحه اصلی\خدمات

باز یابی اطلاعات چیست؟

بازیابی اطلاعات فرایندی است برای برگرداندن اطلاعات از روی دیسک گردانهاوانواع حافظه ها و لوح فشرده و...

بازیابی اطلاعات فرایندی است برای برگرداندن اطلاعات از روی دیسک گردانهاوانواع حافظه ها و لوح فشرده و... بعنوان مثال اگر اطلاعات هارد دیسک شما بطور اتفاقی پاک شود ویا فرمت شود ویا ویروس باعث تخرب آنها گردد بطوری که در حالت معمول سیستم عامل قادر به نمایش آنها نباشد.این اطلاعات باید طبق فرایند بازیابی از قسمت مربوط به ناحیه ذخیره دیتا استخراج گردد.

بازیابی اطلاعات علاوه بر نرم افزار ها وسخت افزارهای مخصوص بازیابی به مهارت وتجربه بالا نیازمند است چه بسا افرادی نه تنها قادربه انجام بازیابی اطلاعات نمی شوند حتی  انجام این کار را برای افراد متخصص هم دچار مشکل می سازند.لذا درانتخاب مراکز بازیابی اطلاعات به علم و آگاهی کارشناسان آن مجموعه مطلع گردید.

نرم افزار بازیابی اطلاعات چگونه کار می کند

آیا تا به حال به طور تصادفی یک فایل بر روی کامپیوتر خود را پاک کرده اید، فایل از فلش مموری و یا حتی از کارت حافظه دوربین پاک شده ؟ یا شاید مجموعه موسیقی پاک شده بعد ازخالی کردن سطل آشغال سیستم عامل .

آیا تا به حال به طور تصادفی یک فایل بر روی کامپیوتر خود را پاک کرده اید، فایل از فلش مموری و یا حتی از کارت حافظه دوربین پاک شده ؟ یا شاید مجموعه موسیقی پاک شده  بعد ازخالی کردن سطل آشغال سیستم عامل .

 خوشبختانه، فایل ها و پوشه های از دست رفته اغلب می تواند با استفاده از بهترین نرم افزار بازیابی اطلاعات بازیابی شوند. اما  نرم افزار بازیابی اطلاعات چگونه  کار می کند؟

 هنگامی که یک فایل بر روی کامپیوترخود را حذف می کنید اولین جایی که آن  می رود  سطل آشغال  سیستم یا(Recycle bin) است . تخلیه سطل آشغال باعث می شود فایل غیر قابل دسترس شود، اما در واقع آن  حذف نمی شود. واقعا چه در پشت صحنه اتفاق می افتد زمانی که شما یک فایل رو  "حذف" می کنید. سیستم کامپیوتر مسیر دسترسی به فایل رو حذف میکند. فضایی که فایل اشغال کرده بود آزاد می شود ولی صفرو یکهایی که فایل را تشکیل می دهند هنوزبر روی کامپیوتر شما ، پنهان  هستند تا آنها را با یک فایل دیگر رونویسی کنید. بخش هایی از فایل ممکن است بر روی هارد دیسک تا  سالها باقی بماند، در حالی که بعضی  ممکن است در عرض چند ساعت با اطلاعات جدید جایگزین شوند. شیارهایی که اطلاعات در آنها پاک شده شاید سالها با فایل جدید پر نشوندواین بهترین شانس برای بازیابی است.

 یک راه برای تجسم این وضعیت یک کتاب را به جای  فایل حذف شده را در نظر بگیرید. شما تصمیم می گیرید که  این کتاب را دیگر نمی خواهم و به سطل اشغال منزل خود می اندازید، این یکه حذف معمولی فایل از کامپیوتر است  هنگامی که شما پشیمان شدید کتاب را که هنوز بسیار سالم است  به سادگی با کشیدن آن را از سطل آشغال آسان بدست می آوریم. اما اگرکتاب به شرکت بازیافت برودو آنها را با امکانات خود (تخلیه سطل آشغال)، پاره پاره کردند ودر  پوشش قرار داده و صفحات کتاب را در توده ای از مقاله دیگر به بازیافت بفرستند متن و صفحات کتاب (محتویات فایل خود را) هنوز هم دارید، اما بدون پوشش جلدوشاید یعضی صفحات آن ولی هنوز امکان پیدا کردن آن هست ممکن است یک یا دو صفحه ازکتاب را از دست بدهید. در مرکز بازیافت می شود در بین مقاله ها گشت و صفحات کتاب را پیدا کرد و کنار هم چید اما تا به آن نقطه هنوز امکان گرفتن کتاب وبرکشت به عقب هنوزوجود دارد فقط طول می کشد .

در مثال ما، نرم افزار بازیابی اطلاعات اساسا کار شما رو در رفتن به مرکز بازیافت و گشتن بین انبوهی از کاغذ برای پیدا کردن صفحات کتاب انجام می دهد . نرم افزار می تواند تمام آن را برای شما انجام دهد، و حتی دوباره ملزم به ساختن کتاب شما است. این فرایند نیاز به ابزار خاص و هزینه های زمان و پول دارد ، اما در نهایت به میزان ارزش آن به بازیابی - مانند ، مجله دست نوشته و یا حتی یک آلبوم عکس خانواده و غیره.

بنابراین در حالی که فایل های پاک شده غیر قابل دسترس و در معرض خطر رونویسی هستند ، شما اغلب می توانید آنها را به طور کامل با ابزار بازیابی اطلاعات حرفه ای بازیابی کنید. نرم افزار بازیابی اطلاعات طراحی شده  برای جستجو کردن درایو و هر گونه اطلاعات قابل بازیابی ، چیدمان آن با هم و ارائه آن در قالب قابل نجات . بهترین برنامه های بازیابی اطلاعات برنامه ایست که این خصوصیات رو داشته باشد. ارائه یک پیش نمایش از فایل های پیدا شده، نتایج  جستجو وفیلتر، ترمیم آسان فایل و ابزارهای اضافی .

برنامه های بازیابی فایل می تواند برای احیای فایل های از هر نوع یا اندازه، از تصاویر، موسیقی و فیلم و اسناد  مورد استفاده قرار گیرد . نرم افزار بازیابی اطلاعات می تواند فایلهای ایمیل ، فایل های فشرده واجرایی رو بازیابی کند. بهترین نرم افزار بازیابی فایل حتی می تواند سازمان پوشه و فایل های داخل پوشه را حفظ کند، و آن ممکن است قادر به بازیابی پارتیشن کامل و یا درایو باشد.

البته اگر یک فایل پاک  شده رونویسی گردد هیچ نرم افزار بازیابی اطلاعات قادربه ترمیم فایل نخواهد بود .

بنابراین اگر شما برخی اطلاعات حساس دارید که  نمی خواهید کسی بتواند آن را بازیابی کند یا اگر شما نیاز به حذف دائمی  آن دارید روشهای متعددی وجود دارد.

  گروه مهندسی خط سبز  با 20 سال سابقه در زمینه سخت افزار - تعمیرات کامپیوتر- تعمیرات هارد و بازیابی داده و اطلاعات مفتخر است به این که  90 در صد  مشتریان از این مجموعه  رضایت کامل دارند .

برای انجام مشاوره رایگان لطفا  با ما تماس داشته باشید. رفع مشکل مشتریان برای ما بسیار مهم است .

آدرس ما : تهران -تقاطع خیابان ولی عصر و طالقانی -مجتمع تجاری نور تهران -همکف اول - واحد 6122    

تلفن تماس :88227938-88227936 -021

Email: glcir @yahoo.com

تعمیر باتری لپ تاپ

تعمیر باتری نوت بوک

  • تعمیر باتری های موجود در بازار
  • احیای باتری خراب نوت بوک
  • رفع مشکل شارژ نشدن باتری نوت بوک
  • تعویض سلول خراب با سلول سالم
  • تست تعداد دفعات شارژ و دشارژ باتری
  • تست امپدانس سلول با ابزار های دقیق روز جهانی
  • تست باتری و احیای آن در صورت سالم بودن سلول باتری
  • اندازه گیری ظرفیت واقعی سلول باتری با دقت بالا

کلیه حقوق این سایت متعلق به فروشگاه خط سبز می باشد.
طراحی و توسعه شرکت بهبود سامانه فرا ارتباط